TUİÇ Akademi o-Staj programında katılımcıların o-staj.com web sitesi üzerinden gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular, program koordinatörü tarafından olumlu-olumsuz olarak değerlendirilir. Olumlu geri bildirim verilen stajyerin o-staj.com web sitesi üzerinden belirtilen ücreti yatırması gerekmektedir. Katılımcı, ödemeyle birlikte sisteme otomatik olarak kaydolur. Kayıt işlemiyle birlikte program başlar.


Kayıt işleminden sonra seçilenler, staj koordinatörü tarafından bilgilendirilir ve tanışma-bilgilendirme toplantısı ile online staj başlar. Bu toplantıda program hakkında genel bilgilendirme yapılır. Bu toplantıda haftalık görüşmelerin hangi gün ve saatlerde yapılacağı koordinatör ve katılımcılara en uygun şekilde belirlenir. Koordinatörlerin belirlediği sorumluluklar stajyerlere iletilir ve her bir görevle ilgili son teslim tarihleri oluşturulur.


Staj programının sağlıklı bir şekilde ilerlemesinden Staj Koordinatörü sorumludur. Programa ilişkin materyaller ve ilgili belgeleri belirler ve sisteme yükler. Bu materyaller stajyerlerin erişimine açıktır ve stajyerler de hazırladıkları belgeleri aynı şekilde sisteme yüklerler. Haftalık görüşmeler web sitesi üzerinden gerçekleştirilir.


Program süresince en çok iki kez mazeret bildirerek devamsızlık yapılabilir. Aksi takdirde stajyer başarısız sayılır. Programı başarıyla tamamlamak için verilen görevlerin ( film/kitap analizi, araştırma yazısı, röportaj vb.) en az %70’inin başarıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Programı başarıyla tamamlayan stajyerlere staj katılım belgesi verilmekte, TUİÇ Akademi faaliyetlerinde ve ekiplerinde yer alma imkanı sağlanmaktadır.

Programlarımıza Göz Attınız Mı?

O-Staj Programlarına göz atın, hayalinizdeki staj programına şimdiden yerinizi ayırtın!